Sebze Meyve Alışverişiniz İçin Manavlarda Başka Nereleri Tercih Edersiniz

Mayıs 4, 2017

Tarım zengini olan ülkemizin birçok bölgesinde sebze ve meyve yetiştiriciliği kısa adıyla seracılık yaygın olarak yapılan bir uğraş, meslektir. Özellikle tarım ile uğraşmak isteyen hem yerli halk hem de metropol şehirlerde yaşayıp doğduğu büyüdüğü şehre geri dönmek isteyen vatandaşlarımıza devletin tarım desteği de mevcuttur. Seracılık için kullanılmak üzere devlet teşvikli düşük faizli kredi kullanılabiliyor, tarım alanında yatırım yapabiliyorsunuz.

Tarım bölgelerinde yetişen sebze ve meyveler şehir merkezlerindeki hallerde toptan olarak satışa sunulmaktadır. Sebze Meyve Alışverişiniz İçin Manavlarda Başka Nereleri Tercih EdersinizÖnceleri kısıtlı dağıtım imkanları olduğu için çoğu vatandaşımız sebze meyve ihtiyaçlarını mahalle manavlarından karşılamaktaydı. Sebze meyve alışverişiniz için manavlarda başka nereleri tercih edersiniz sorusunu sorduğumuzda ise günümüzde oldukça fazla imkân olduğu görülüyor.

Artık kış mevsiminde yaz meyve, sebzesini bulabilir; yaz mevsiminde ise kış meyve sebzesini bulabilirsiniz. Mahalle pazarları taze meyve sebze arayanların hala özellikle tercih ettiği satış mekânlarıdır. Ülkemizde bir kültür olarak yıllardan beri süregelen mahalle pazarlarını özellikle tercih eden vatandaşlarımız bulunmaktadır. Eğer fiyatları yakından takip ediyorsanız, akşam saatleri de mahalle pazarlarında sebze meyve fiyatlarının düştüğüne de şahit olmuşsunuzdur. Halden toptan alım yapan esnafımız ellerinde ürün kalmaması için fiyatları akşam saatleri daha da düşürürler.

Ek olarak son yıllarda mahalle bakkallarının rakibi olarak süpermarketlerden sebze meyve ihtiyacımızı karşılama imkânımız oldukça fazla. Süpermarketler tek bir ilçede tek bir şube ile sınırlı kalmayıp market zincirlerini hızla genişletiyorlar. Her köşe başı ünlü bir süpermarket zincirinin şubesine rastlamak artık mümkün. Sadece sebze meyve değil her türlü ihtiyacımızı yapmış oldukları kampanyalar sebebi ile süpermarketlerden tercih etmemiz mahalle bakkallarımızın işlerine sekte vurmaktadır. Bu konudan oldukça fazla şikâyetçi olan mahalle bakkallarımız her seferde seslerini duyurmak istiyor, süpermarketlere akın eden vatandaşlardan kendileri için destek bekliyorlar.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.