Mağaza İçi Dekorasyonda Yuvarlak Stantların Önemi

Mayıs 19, 2017

Dünyaca ünlü çok amaçlı mağazalarda bizi etkileyen tasarımların içine çekiliyoruz. Yuvarlak stant amacı taşıyan bu uygulamalar ya büyüğünü ya da labirent şeklinde olanları ya da küçük bir şeklini ürün satışlarında bize sunuyor. işlevselliği kolaylaştıran bu stantlar daha çok ürün görerek alt basamaklarında yer alan başka ürünleri tanımamıza olanak sağlıyor.

Kullanımı büyük ölçüde tercih edilen bu stantları mağazaların ortasında sıkça görürüz. Dekorasyon açısından mağazanın görselliğini fazla ürün kalabalığından kurtaran ve hangi açıdan bakarsak bakalım orada bulunan ürün tanıtımlarını kolayca yakalayabilmemize olanak sağlayan bu uygulama kendi içinde de sınıflandırılıyor.

 Askılıklı Yuvarlak Stantlar

Mağaza İçi Dekorasyonda Yuvarlak Stantların Önemi müşteriye her açıdan kolay bir bakış olanağı sunmakla birlikte alım gücünü arttıran bir etmendir. Askılıklı stantların kavisli bir şekilde merdiveni anımsatan şekliyle birlikte tek bir daire üzerinde konumlandırılan ürün portföyü bulunmaktadır. Daha rahat hareket olanağı sağlayan bu stantlarda ürünler detaylı bir şekilde sunulmaktadır.

 Raflı Yuvarlak Stantlar

Genellikle kıyafet topluluklarının bulunduğu bu stantlarda en üstte en çok satılması ve o sezonun teşhir ürünü olan ürünleri görmekteyiz bir alt rafında o sezoMağaza İçi Dekorasyonda Yuvarlak Stantların Öneminu temsil eden diğer parçalarla birlikte en alta indikçe en fazla bulunan ve satışın normal düzeyinde satılmasını hedefleyen ürünler görürüz. Mağaza İçi Dekorasyonda Yuvarlak Stantların Önemi satıştan etkilenecek önemli görülen ürünlerin genel toplamına hitap eder.

Göze hitap eden bu stantlar da kıyafet haricinde pastalar, kekler, vazolar, bardaklar ve bir çok ürün satış portföyü olabilecek ürünler satışa veya sergiye sunulabilir. Kolaylık işlevsellik ve yer tasarrufu sağlayan stantların insan odaklı pazarlama tekniklerinden ortaya çıkmasıyla günümüzde kullanılmaktadır. Yuvarlak şekilli eşyaların insan beyninde oluşturduğu algısal çalışmalarda beynimizin insan yüzünün ovalliğini aradığını ve bunu dekorasyon anlamında kullanılması ilgi uyandırıcı bir etkiye sahiptir.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.