Oyuncak Hikayesi 3

Eylül 25, 2015

Orijinal adı Toy Story 3 olan Oyuncak Hikayesi 3, 2010 yılı Amerikan yapımı animasyon türünde bir macera ve komedi filmidir. Yayınlandığı dönem büyük ses getiren film, toplamda 82 ödüle aday gösterilmiş ve bunlardan 28 tanesine layık görülmüştür. Serisinin üçüncü filmi olan Oyuncak Hikayesi 3, birçok sinemaseverin favori filmleri arasında yer almaktadır. 200 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen film, 1 milyar doları aşkın rekor bir hasılata imza atmayı başarmıştır.

Yönetmen koltuğunda Lee Unkrich’in oturduğu filmin senaryosu Michael Arndt tarafından kaleme alınmıştır. Darla K. Anderson’ın yapımcılığını üstlendiği filmin müzikleri Randy Newman imzası taşımaktadır. Animasyon türündeki filmin karakterleri ise usta oyuncu Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack, Don Rickles, Estelle Harris, Annie Potts, John Ratzenberger tarafından seslendirilmiştir. John Lasseter, Andrew Stanton ve Lee Unkrich’in hikayelerinden uyarlanan film, Akademi Ödülleri’nde 5 dalda aday gösterilmiş En İyi Animasyon ve En İyi Orijinal Animasyon Film Müziği alanında Oscar’a layık görülmüştür. Son yıllarda çıkan en önemli animasyon filmlerinden olan Oyuncak Hikayesi 3, büyük küçük birçok sinemaseveri eğlendirmeyi başarmıştır.

Serinin üçüncü filminde hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Kahramanlarımızın sorunu oldukça ciddidir. Aradan geçen zamanla birlikte kahramanlarımızın sahibi iyiden iyiye büyümüş ve artık üniversiteye hazırlanmaya başlamıştır. Akıbetlerinin ne olacağı hakkında bir fikirleri olmayan kahramanlarımız Woody ve Buzz, bu durumdan oldukça rahatsızdır. Oyuncak Hikayesi 3, serinin en çok beğenilen filmi olarak dikkat çekiyor.

oyuncak-hikayesi-3

Eylül 25, 2015

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.