Tercih Edilen Filmler Nelerdir?

Şubat 12, 2018

En çok geçlerin tercih ettiği aktivitelerden birinin sinema olduğu biliniyor. Sinemanın en fazla genç kitle tarafından tercih edilmesi ve ilgi odağı olması yeni yeni filmlerin çıkmasına ve eskiye göre konuların ve çeşitlerinin artmasına neden olmuştur. Yetişkin kitlenin sinemanın yanı sıra tiyatro, tv gibi mecralarla vakit geçirdikleri günümüzde en belirgin hali ile anlaşılmaktadır.

Neden Gençler Daha Çok Tercih Ediyor?

Sinema ortamının hem ses efektlerinin net olması hemde karanlık olmasından dolayı kusursuz bir seyir keyfi veriyor. Işıkların kapalı olması, ortamda sessizliğin hakim olması dikkatimizi filme vermemize yardımcı olan etkenlerdendir. Genç kitlenin yetişkin kitleye oranla sinemayı tercih etme nedenlerine gelecek olursak, duygusal bağ kurmak istediğimiz kişilerle müsait olmayı sağlayabilen nadir ortamlardan biri oluşudur. Bir diğer etken ise yukarıda belirtildiği üzere ortamının sakin ve filmlerin ev ortamına oranla daha zevkli izleneceği bir ortam olmasıdır. Sinemaya genelde arkadaş grupları ve sevgililer ile gitmeyi tercih edenlerin, aile bireyleri ile gidenlerden daha fazla olduğu gözle görünür bir detaydır.

En Çok Tercih Edilen Filmler Nelerdir ?

İlişkiye Göre Film Seçimi

Kişiler genelde sinemada samimi oldukları kişiler ile vakit geçirmek istiyorlar. Aile bireyleri ile gittiklerinde müstehcen konulardan uzak sosyal odaklı yani aile sineması kurallarına uygun filmler tercih ederler. Arkadaş ortamında sinema keyfi yapmak isteyenler ise daha çok komedi odaklı konular tercih ediyor. Sevgilisi ile gidenler romantik, romantik komedi gibi filmleri tercih ediyorlar.

Sinemanın Günümüze Göre Önemi

Sinema, diğer sosyal mecralara oranla gün geçtikçe daha fazla tercih edilir olmuş ve ilgi odağı haline gelmiştir. Sosyalleşmeye yardımcı etkenlerin gün geçtikçe şekillenmesi ve değişmesi kişilerin de zevk anlayışlarının değiştirir hale gelmiştir. Sosyalleşmeye yardımcı olan sinema kalitesi ve gün geçtikçe büyüyen ziyaretçi kitlesi ile her gün büyüme sağlıyor.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.