Son Moda Perde Modelleri

Mart 3, 2017

Perde dekorasyonda imza gibidir. Dekorasyonunuzu öne çıkartacak ve evinizin konseptini vurgulayacak en önemli ayrıntılardan biri olan bu parçanın da, tüm tekstil dünyasındaki gibi oldukça hareketli bir moda serüveni mevcut. Peki, son moda perde modelleri nelerdir ve hangi dekorasyon trendleriyle birlikte kullanılabilir?

 Stor PerdelerSon Moda Perde Modelleri

Stor perdelerin yükseliş hareketi son yıllarda hızla devam ediyor. Özellikle genç çiftler, spor ve şık görüntüsü sebebiyle storları tercih etmeye devam ediyor. Tercih edenlerin daha çok gençler olmasının bir sebebi daha var. Kullanım zorluğu! Ev işinde daha tecrübeli olan annelerimiz stor perdelerle bir türlü arasını düzeltemedi. Zira temizliği için söküm, özel bir yıkama süreci ve geri montaj gerektiği için, kornişten çıkartılıp makinede yıkanabilen eski model perdelerimiz kadar kullanışlı değiller.

Bazı önde gelen perde firmaları, bu sorun için kendi kendine temizlenebilen, ışıkla lekeyi silme özelliği olan stor perdeler üretmeye çalıştılarsa da, annelerimiz pek ikna olmuş gözükmüyor. Zira bu sefer de son teknolojik kumaşlardan üretilen bu son moda perdeler fiyatları sebebiyle tecrübeli ev hanımlarından geçer not alamıyor.

 Kendinden Güneşlikli Perdeler

Bir diğer yüksel perde trendi de, otel tipi perde olarak da bilinen karartmalı perdeler. Bu perdelerin dışa bakan yüzeylerinde ekstra bir kumaş oluyor böylece hem ısı, hem de ışıktan odayı koruyor. Ayrıca tekrardan güneşlik takmak zorunda da kalmıyorsunuz. Böylece yıkanması ve ütülenmesi gereken perde sayımız da azalmış oluyor. Tam bir win-win durumu.

 Desensiz ama Dokulu Perdeler

Bu perdeler de son yılların country, shabby-chic ve rustik tarzlardaki dekorasyon trendlerine uygun olarak yükselişe geçti. Aslında bu tarz popüler olduğunda önce herkes bol çiçek desenli, türlü türlü kumaşa yöneldiyse de zamanla desenler küçüldü, silikleşti, kibarlaştı ve hatta yok olup yerini deseni dokusunda gizli olan şık ketenlere ve kanvaslara bıraktı. Özellikle soluk pudra, bej, ekru gibi naturel renkler bu tarz perdeleri en güzel kaldıran tonlar.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.