Şafak Sezer

Kasım 18, 2014

Sinema, tiyatro ve dizilerin komik, usta oyuncusu Şafak Sezer, 10 Ekim 1970 tarihinde ve aslen Erzincanlı olan yıldız oyuncu, Ankara’nın Sincan İlçesinde Dünya ya gelmiştir. Ankara’nın Çinçin Mahallesi’nde büyümüştür. Gecekonduda büyüyen ünlü oyuncunun ev hanımı olan annesinin adı, Karayollarından emekli olan babasının adı ise Polat Sezer’dir.

Ankara Çinçin Mahallesi’nde bir gecekonduda yaşıyordu. Annesi ev hanımı, babası Polat Sezer karayolları emeklisidir.

Maddi zorluklar nedeniyle okulunu yarıda bırakan yıldız oyuncu, bir eczanede çalışmaya başlamıştır.

Çocukluğundan itibaren çeşitli taklitler yapan ünlü oyuncu, ilk olarak İlk olarak 1989 yılında Ankara Halk Tiyatrosu’nda Eşeğin Gölgesi adlı tiyatro oyununda eşek taklidi yaparak ilk deneyimini yaşamıştır. Ardından 1992 yılında Müjdat Gezen’in yanına gelerek, sanat merkezinde Tiyatro oyunculuğu yapmaya başlamıştır.

Askerlik yaptığı sırada tv ekranlarında yayınlanacak olan İnermisin Çıkarmısın adlı yarışma programına başvuran yıldız oyuncu, bu yarışmayı birincilik ile tamamlamıştır.

Palyaçoluk 2008 yılında Leventte Su Film A.Ş. olarak bir şirket kurmuştur. Yönetmenlik ve oyunculuk konusunda rol alacağı bu şirkette ortak bir şekilde işletilecektir.

Yıldız oyuncunun bü güne kadar kariyerinde yer alan başlıca film ve tv dizileri; Bir Düğün Masalı, Dostlar Pasajı, Baskül Ailesi, Sıdıka, Vizontele, Oyunbozan, Zalim, Rus Gelin, Ekmek Teknesi, Hababam Sınıfı: Merhaba, G.O.R.A , Hababam Sınıfı Askerde , Simbiyotik , Altın Kafes ,Hababam Sınıfı 3,5 , Maskeli Beşler: İntikam Peşinde , Bendeniz Aysel , Ah Polis Olsam , Bir Demet Tiyatro,Maskeli Beşler: Irak , Düş Yakamdan , Kutsal Damacana , Fesupanallah , Maskeli Beşler: Kıbrıs , Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz , Kadri’nin Götürdüğü Yere Git ,Aynadaki Düşman , Kolpaçino,Kutsal Damacana 2: İt Men , Türk Malı ,Memlekette Demokrasi Var, Kolpaçino , Alemin Kıralı G.D.O. KaraKedi ve Altındağlı gibi başarılı projeler olmuştur.

Yıldız oyuncu. Esra Sezer ile hayatını birleştirmiş ve bu beraberliktende Irmak Sezer ve Sudem Sezer adında iki kız çocukları dünyaya gelmiştir.

Ünlü oyuncu film ve dizi çalışmalarının yanı sıra çeşitli reklam filmlerinde de boy göstermiştir. Bu reklamlar ise Arçelik,

Chester Kayboldu, Chery Tiggo Maaşallah, Cheetos, Vodafone Fark var! Ve Finans Bank reklam filmi olmuştur.

 

 

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.