Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Haziran 22, 2017

Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri: Yatak odaları romantik dakikalarınızın geçtiği size ait olan özel mekânlardır. Eğer yatak odanızın romantik bir yer olmasını istiyorsanız odanızın dekorasyonunu bu fikre uygun olarak dekore etmeniz gerekir.

Örneğin; yatak odanızın duvar boyasının rengini seçerken daha sıcak samimi renkler kullanmalısınız. Can sıkıcı, soğuk ve kasvetli renklerden kaçınmalısınız. Pastel tonlar, leylak, lilyum, açık pembe, limon sarısı, açık mavi gibi renkler ideal renklerdir. Pastel tonlarda seçtiğiniz bir rengin bir kaç farklı tonunu odanızın halısı, perdesi, tekstili veya mobilyasında kullanabilirsiniz. Romantik yatak odanızın dekorasyonunda desen de renkler kadar önemlidir. Fazla aşırıya kaçmadan büyüklü küçüklü çiçek veya kalpli desenler kullanabilirsiniz. Odanızın dekorasyonunda bütünlük önemlidir. Yatak odanızda kullandığınız duvarınızın rengi, duvar kağıdınız, perdeniz, yatak örtünüz, halınız, mobilyanız, ev tekstil ürünleriniz hepsinin bir ahenk uyum içinde olmasına dikkat ediniz.

Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odanızın romantik olması için bir diğer önemli şey ise odanın aydınlatılmasında kullanacağınız loş ışıktır. Parlak ışıktan kaçının. Işığınızın çok aydınlık olmamasına dikkat edin ve aksesuarları da unutmayın. Mumluklar, kalp şeklinde veya kelebek şeklinde biblolar, partnerinizle çekilmiş olduğunuz fotoğraflar, aşk sözcükleri içeren plakalar, parfüm şişeleri… Bunlar ve bunlara benzer şeyler odanıza romantizmi getirecektir. Romantik yatak odası için önemli olan şeylerden biri de yatağınızdır.

Yatağınızın ve yastığınız yumuşak ve rahat olmasına dikkat ediniz. Yatak örtünüzü romantizm içeren desenlerden seçebilir ve yatağınızın üzerinde ekstra olarak kalpli aşk içeren yastıklar kullanabilirsiniz. Yatak başlığınızı da büyük ölçekli seçmenizde fayda var. Bu şekilde yatağınızı odanızın odak noktası haline getirmiş olursunuz. Ve bununla birlikte unutulmaması gereken şeylerden biri de odanızın kokusudur. Sizi rahatlatacak hoş kokulu taze çiçek, meyve, baharat ve bitki kokuları kullanabilirsiniz. Hoş kokular kendinizi daha iyi hissetmenize ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca romantik bir yatak odası istiyorsanız kendi yaratıcılığınızı kullanıp değişik fikirler ortaya çıkarabilirsiniz ve kendinizi en rahat ne şekilde hissediyorsanız yatak odanızı o şekilde dekore etmelisiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.