Ribon Ve Çeşitleri & RibonSepeti.com

Ağustos 21, 2019

Ribon etiketlerin üzerine baskı yapılmasını sağlayan bu baskıyı yaparken termal transfer işlemini gerçekleştiren bir malzemedir. Ribon üç yüzeyden oluşmaktadır. Ribonun orta yüzeyinde bir film tabakası diğer kısmında mürekkep diğer kısmında da koruyucu tabaka bulunmaktadır. Ribonun birçok çeşidi vardır bu çeşitler wax ribon resin ribon wax resin ribon gibi çeşitlerdir. Ribon alınırken ribon tipi ribon sarım şekli ribonun kullanım amacı ve göbek çapına dikkat edilmelidir.

 

Resin Ribon Nedir?

Plastik etiketler ve daha çok sentetik malzemeler için daha uygundur. Ribon çeşitleri arasında en dayanıklı olarak bilinmektedir. Kaliteli baskı yapmak isteyen her kişinin alması gereken bir üründür aynı zamanda bu ribonlar hemen hemen her yazıcıda kullanılabilmektedir. Baskı yapılacak yüzey ve yazıcının uyumu ile mükemmel sonuçlar verebilmektedir.

 

Wax ribon nedir?

Kağıt bazlı etiketlere basım yapılırken kullanılmaktadır. Uygun fiyatları ile maliyeti düşürüp tüketicinin daha çok kullanımını sağlamaktadır. Wax ribonları plastik bazlı etiketler dışında neredeyse tüm etiketlerde görmek mümkündür. Raf ve kutu etiketleme de ve tekstil ürünlerini etiketlemede kullanılmaktadır. Termal transferin yapılmasını sağlayan ribon türüdür. Çabuk eridiği için düşük sıcaklıkta baskı almaktadır.

 

Wax Resin Ribon nedir?

Wax ve resinin karışımıyla elde edilmiş bir ribon çeşididir. Fiyatı wax ribonlardan çok daha pahalıdır ancak resin ribonlardan ucuzdur. Barkod yazıcılarında normalde genelde wax ribon kullanılmaktadır ancak bazı durumlarda bazen wax resin ribon kullanmak gerekebilir bu yazıcının baskı ayarlarıyla ilgili bir durumdur. Tüm barkod yazıcıları için kullanılabilmektedir. Çoğu ürünün etiketinde kullanılır, uzun ömürlü baskı kalıcılığı vardır ve fiyatı uygundur.

 

Toshiba

Toshiba resin ribon kullanmaktadır, PP PE silvermat PVC etiketlere bu resin ribonlar barkod yazıcılarının baskı yapmasını sağlamaktadır. Bazı resin ribonlar tekstil ürünlerine de baskı yapabilmektedirler. Resin ribonlar kimya otomotiv ağır sanayi gibi baskı yapımında dayanıklılık isteyen etiketlerde kullanılmaktadır.

 

Zebra

Zebra markasının da birçok yazıcı türü ve o yazıcıların farklı farklı kullandığı ribonlar bulunmaktadır. Bu üründe de genel olarak resin ribon kullanılmaktadır ve toshiba marka barkod yazıcısının kullanım alanına benzer bir kullanım alanı vardır. Ribon fiyatları yapılacak etikete dayanıklılığa ortama ve kişinin maddi durumuna göre değişmektedir. En pahalı ribon wax ribondur kişi isterse pahalı ribon kullanır isterse ucuz ribon kullanır ancak ribonların fiyatları değiştiği gibi kaliteleri de fiyat düştükçe azalmaktadır. Uygun fiyatlı ribonu araştırarak ve kullanıcı yorumlarını da önceden okuyarak almak mümkündür.

Tüm bu ürünlere www.ribonsepeti.com adresinden ulaşabilir, online fiyat alabilir ve satın almak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.