Javascript İle Web Sitesi Kurmak

Kasım 17, 2018

Merhabalar bir web sitesi kurmak için bilmeniz gereken bazı programlama dilleri vardır.Basit bir web site kurmak için html css bilmek yeterlidir fakat daha dinamik bir site kurmak istiyorsanız javascript bu düşünce için güzel bir programlama dilidir.Bu yazıda da javascriptle nasıl bir web site kurulur bundan bahsedeceğiz.

Bir web site kurmak için sadece javascript bilmek yetmez.Javascript siteyi daha işlevsel hale getirmemizi sağlar ama asıl site kurmak istiyorsanız html css bilmeniz gerekecek.Bu dilleri öğrenmek zor diye düşünmeyin internet üzerinde bunları anlatan sayısız video ve kaynaklar mevcut.Bu dilleri öğrenmenizi ve pratik yapmanızı sağlayacak birçok internet siteside mevcut.bunlardan bazıları:

W3 Schools

Bu sitede web site kurmak için bilmeniz gereken html css javascript jquery gibi dilleri öğretiyor ve öğrendiklerinizi pekiştirmek için birçok pratik yaptırıyor.

Açık Akademi

Bu sitede ise birçok programlama dili mevcut buradan da öğrenip bol bol pratik yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Udemy

Udemy insanların kendilerini iyi düşündüğünü bir konu hakkında bilgilerini paylaştığı bir internet sitedir.Burdan da bu dilleri öğrenip kendinizi geliştirebilirsiniz ayrıca sizde udemyde kendi derslerinizi yükleyebilirsiniz.

Bu programlama dillerini öğrenip kendinizi hazır hissediyorsanız gelelim bu web siteyi internet ortamına nasıl aktaracağımıza.Sitenizi internete koymak için domain ve hostinge ihtiyacımız var.

Domain:Alan adı anlamına gelir, bir web sitesinin İnternet’teki adı ve adresidir.Örnek:www.google.com

Hosting:Bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulan alan.

Hosting ve domaini internet üzerinden satın alabilirsiniz.Ve artık son aşamaya geldik sıra siteyi satın aldığımız hosting ve domaine aktarmaya geldi.Bunun için filezilla adında bir program kullanacağız.

Bu programı indirdikten sonra sitenizin kullanıcı adını,şifresini giriyorsunuz ve dosyayı siteye yüklüyorsunuz ve siteniz hazır.

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.