Evlerde Şömine

Ekim 1, 2015

Yaklaşan kış ayları bizi sıcak ve ateşle yakınlaştıracaktır. Evlerimizi ısıtmak sadece bir ihtiyaçken bunu yaparken evlerine güzellik katmak ve romantik bir salon oluşturmak için kesinlikle en iyi fikirdir evlerimizde şömine tercih etmek.

Sizlerde benimle aynı düşünceye sahipseniz ve eviniz için şömine bakıyorsanız. Yapabileceğiniz en güzel şömine dekorasyonu için azıcık benim sözüme kulak verin. İşte size birkaç ipucu;

Şömine romantizmi simgeleyen bir objedir aynı zamanda. Soğuk kış aylarında başına geçerek oturabileceğiniz. Ateşin gizemli sesini dinleyerek keyifle Isına bileceğiniz bir ihtiyaçtır aynı zamanda.

Alevlerin birbiriyle yaptığı dansın seyri ile kalplerde de sıcacık duygular oluşur o anda.

evlerde-somineŞömine kullanımı çok yaygın olduğu için şömine tasarımcıları her yeni sezonda yepyeni kullanışlı ve bambaşka modellerin bulunduğu geniş bir şömine model yelpazesini bizlerin beğenisine sunarlar.

Evinizin tarzı ne şekilde olursa olsun. Evinizin atmosferine ayak uyduracak türden çeşitli şömine modellerini bulabilmeniz mümkün. Sizlerin şömine tercihi sırasında dikkat etmeniz gereken nokta salonunuzun alanı ve şömineyi kuracağınız alanın büyüklüğüdür. Çok dar bir alana sahip odanızda küçük şömine tercihiniz daha iyi olacaktır. Hem eviniz çok daha fazla küçülmemiş olacak hem de evinizde kötü bir görüntü oluşmasından kurtulmuş olabilirsiniz.

Şömine dekorasyonu için yer belirledikten sonra; renk seçimi olarak açık tonlarda bir şömine tercih etmelisiniz. Şömineniz kış aylarında ısınmanıza yardımcı olurken yaz aylarında da açık rengi sayesinde evinize ferahlık katacaktır.

Şöminenizin karşısına mutlaka 2 adet berjer yerleştiriniz. Hoş sohbetler eşliğinde içinizin ve dışınızın sıcacık olmasına büyük katkı sağlayacak sohbetleriniz için rahatla oturabileceğiniz alanlar oluşturmuş olabiiriniz.

Evlerinizde şömine ile dekorasyon yaparken şömine için kullanmış olduğunuz duvarınızın boşta kalan kısımlarını kitaplık şeklinde kullanarak şömine karşısında kitap okumanın keyfine varabilir, dekorasyonuz sayesinde evinizde hoş bir görüntüye de sahip olabilirsiniz.

 

Yorum Yapılmamış

Yorumlar kapalı.